Ολοι οι Ελληνες πατριωτες επιλεγουν το Ελληνικο κοινωνικο δικτυο https://Hellasbook.gr ελα μαζι μας γιατι ειναι λογικο πια να μην ειμαστε στους ξενους!!
Η Κυρια Νικοπουλου και ο Stranger σε μια συζητηση στην Ertopen για ολα οσα σημερα ζουμε
Θελεις να κανεις ενα δωρο στον εαυτο σου;
Δες την Κατηγορια με τα προιοντα μαςCookie | Duration | Description |
---|---|---|
cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |
Η επιστήμη ακολουθεί την λογική και όχι η λογική την επιστήμη.
Νικόλαε θα πω μερικά πράγματα περιγραφικά, βλέποντας το βίντεο με τον Πρόδρομο Κοφσανίδη, OFFICE TALKS #4 STRANGER (ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΚΟΝΟΣ)
και αυτό το βίντεο.
Οι θρησκείες μπορεί να είναι κάτι φτιαχτό από τους ανθρώπους, αλλά η ουσία τους μπορεί να μην είναι.
Στο κατά Ιωάννη αναφέρεται: “Εν αρχή ην ο Λόγος, και ο Λόγος ην προς τον Θεόν, και Θεός ην ο Λόγος.”.
Χωρίς τον λόγο ο άνθρωπος δεν θα είχ
Χωρίς τον λόγο ο άνθρωπος δεν θα είχε καταφέρει ότι έχει πετύχει έως σήμερα μιας και ο λόγος ανέπτυξε την λογική.
Στην αποκάλυψη του Ιωάννη αναφέρει:
“13-17 καὶ ἵνα μή τις δύνηται ἀγοράσαι ἢ πωλῆσαι εἰ μὴ ὁ ἔχων τὸ χάραγμα, τὸ ὄνομα τοῦ θηρίου ἢ τὸν ἀριθμὸν τοῦ ὀνόματος αὐτοῦ.”.
Παρακάτω στην αποκάλυψη αναφέρει:
“14-9 Καὶ ἄλλος ἄγγελος τρίτος ἠκολούθησεν αὐτοῖς λέγων ἐν φωνῇ μεγάλῃ· εἴ τις προσκυνεῖ τὸ θηρίον καὶ τὴν εἰκόνα αὐτοῦ, καὶ λαμβάνει τὸ χάραγμα ἐπὶ τοῦ μετώπου αὐτοῦ ἢ ἐπὶ τὴν χεῖρα
καὶ λαμβάνει τὸ χάραγμα ἐπὶ τοῦ μετώπου αὐτοῦ ἢ ἐπὶ τὴν χεῖρα αὐτοῦ,”.
Τι μας λέει ξεκάθαρα η αποκάλυψη, ο έχων λάβει το χάραγμα και όχι σε κάποιο άτομο που του το βάλανε με το ζόρι. Δηλαδή θα είναι επιλογή των ανθρώπων να το λάβουν ή όχι. Όταν σε αυτόν το κόσμο ένας είναι ο κυρίαρχος που έχει όλη την δύναμη και τις εξουσίες τότε θα μπορούσε πολύ εύκολα να το βάλει το χάραγμα με το ζόρι σε όλους. Έτσι και σήμερα θα μπορούσε ένας νέος Χίτλερ με την δύναμη του στρατού να το κάνει με το ζόρι σε όλ
Έτσι και σήμερα θα μπορούσε ένας νέος Χίτλερ με την δύναμη του στρατού να το κάνει με το ζόρι σε όλους, όμως δεν έγινε και ούτε θα γίνει. Γιατί; Γιατί από ότι φαίνεται στις γραφές θα υπάρχουν οι λίγοι δικοί μου και οι πολλοί δικοί σου.
Αυτά με απλά λόγια όπως τα αναφέρουν οι γραφές.
Στην εποχή που ζούμε, το τεχνολογικό άλμα που έγινε με τους Αδελφούς Ράιτ το 1867 με το μηχανοκίνητο ανεμόπτερο έως σήμερα με τα αεριωθούμενα που σπάνε την ταχύτητα του ήχου δεν μπορεί εύκολα να εξηγηθεί. Εάν κάν
Εάν κάνουμε και την σύγκριση της μετάβασης από τον ηλεκτρισμό στην ηλεκτρονική τεχνολογία, τότε χάνουμε και την μπάλα στην εξέδρα γιατί απλά δεν εξηγείται λογικά όσο και να το ψάξεις.
Έτσι και ο λόγος που σχετίζεται με την γραφή αλλά και η τεχνολογία είναι κάτι που μας έχει δοθεί, εφόσον μπορούσαμε να τα αξιοποιήσουμε μιας και είμαστε ένα σκαλοπάτι ανώτερο από τα ξαδέλφια μας τους χιμπατζήδες. Από ότι φαίνεται κάποιος έβαλε το χέρι του να ανεβούμε βιολογικά αυτό το σκαλοπάτι.
Στις μέρες μας,
Στις μέρες μας, έχουμε γίνει πολλοί και πολλοί σημαίνει κατανάλωση, μόλυνση, καταστροφή, και υπερβολική ανισορροπία στο φυσικό περιβάλλον στο οποίο ζούμε. Ο φυσικός νόμος της φυσικής επιλογής που ισχύει για όλα τα άλλα πλάσματα του πλανήτη μας δεν ισχύει για εμάς διότι τον έχουμε καταργήσει. Η Φύση έχει μηχανισμούς εξισορρόπησης και πάντα τους χρησιμοποιεί, έτσι όσο περίεργο και εάν φαίνεται, θα μπορούσαν άνθρωποι χρησιμοποιώντας την λογική και την τεχνολογία τους, να δημιουργήσουν τεχνητή μείωσ
τεχνητή μείωση του παγκόσμιου πληθυσμού η οποία θα εξυπηρετεί τους ίδιους αλλά στην ουσία την Φύση. Τώρα εάν υποθετικά π.χ υπήρχαν μεταλλικά νανοσωματίδια μέσα σε κάποιες ενέσεις ή κάτι άλλο μέσα στα ανθρώπινα σώματα, τότε οι άνθρωποι δεν θα μπορούσαν να κρυφτούν από τους αυτόνομους αιωρούμενους φονιάδες της «αποκάλυψης», ούτε στα πιο βαθιά σημεία του πλανήτη εφόσον τα ραδιοκύματα τα διαπερνούν και τα εντοπίζουν.
Τα ραδιοκύματα επίσης εάν επικοινωνούν με τα νανοσωματίδια θα μπορούσαν να δώσουν
θα μπορούσαν να δώσουν εντολή αυτοαναπαραγωγής τους.
Τι παρατηρούμε, θρησκεία και φυσικός μηχανισμός συμπίπτουν, ωφελημένος είναι η Φύση και ο πλανήτης, οι ελάχιστοι άνθρωποι που θα επιβιώσουν ή θα ακολουθήσουν τον Δημιουργό τους σε μια άλλη διάσταση ή θα δημιουργήσουν έναν διαφορετικό κόσμο συμβατό με τον πλανήτη που ζούνε.
Η αλήθεια βρίσκει μια πάντα χαραμάδα για ν’ ακουστεί, ακόμα και στις δυσμενέστερες συνθήκες. Σ’ ευχαριστώ που επιμένεις να την υπηρετείς.