Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ;ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΡΙΞ
Επιλεξτε να γινετε οι πρωτοι που θα εχετε προσβαση στην Πληροφορια του Stranger Voice
Θελεις να κανεις ενα δωρο στον εαυτο σου;
Δες την Κατηγορια με τα προιοντα μαςCookie | Duration | Description |
---|---|---|
cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |
To Σύμπαν δημιουργήθηκε; Δεν υπάρχει φυσικό στοιχείο που να γράφει κατι τέτοιο. Πρέπει να το συμπεράνεις μέσα από την εσωτερική σου μαρτυρία. Αν έχεις το εσωτερικό αισθητήριο φυσικά.Το Σύμπαν και όλη η Δημιουργία, ο φυσικός κόσμος αν θέλετε, λειτουργεί βάσει μαθηματικών και συγκεκριμένων νόμων. Μαθηματικά, μόνο ένας ΝΟΥΣ σκέπτεται, όχι κάτι άψυχο και απρόσωπο. Και όσο πιο άπειρο, αχανές, περίπλοκο και θαυμαστό είναι το Σύμπαν, τόσο πιο μεγαλειώδης είναι ο Νους που το δημιούργησε και το λειτουργεί. Ο Θεός ο Μέγας αεί γεωμετρεί, λέγανε και οι αρχαίοι σοφοί. Γι αυτό, μελετώντας τον φυσικό κόσμο και το Σύμπαν, ανάγεσαι ευκολώτερα στον Θεό. Σαν να σου λέει «κοίτα μεγαλείο! Ποιος τα σκέφθηκε και τα ρύθμισε όλα αυτά; Ποιος ξεκίνησε την Δημιουργία (ο τρόπος αδιάφορος, οποιος θέλει ας είναι, big bang, χορδές, βράνες, παλλόμενο Σύμπαν, ότι ο Θεός θέλησε, και δεν επηρεάζει τίποτα αυτό εκτός αν εισαι τελείως στενόμυαλος και φανατικός μεσαιωνιστής. Οι ουρανοί διηγούνται δόξαν Θεού…». Όσο για το στερέωμα, είναι οι ελκτικές δυνάμεις και οι μαθηματικοί νόμοι. Και λέει «οι ουρανοί». Όχι «ο ουρανός» ή ακόμη χειρότερα «ο θόλος»…Και «τα Σύμπαντα» πλησθήσονται χρηστότητος..υποδηλώνει το αχανές, το απέραντο..Το δε στερέωμα είναι οι νόμοι της έλξης και γενικά της κίνησης των σωμάτων, οι οποίοι τα συγκρατούν στην τροχιά τους. Άπειρος Θεός, άπειρη Δημιουργία, και φυσικά δεν μας ρώτησε τι και πώς θα δημιουργήσει το Σύμπαν. Μας έδωσε όμως μυαλό α ανακαλύψουμε όσα μας επιτρέπονται και όσα μπορούμε σύμφωνα με τις δυνατότητες που μας δόθηκαν. Τα υπόλοιπα…είπαμε.
ΜΠΙΓΚ ΜΠΑΝΓΚ….ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΜΕΣΑ Η ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ… ΕΙΠΕ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΕΓΕΝΕΤΟ !!! ΑΡΑ ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΝΗΣΗ ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ !!!
Εν αρχή ήν ο Λόγος…λόγος=ηχος, δόνηση…λογική σκέψη, αναλογία.
Ο σκοπός της Αγίας Γραφής και ιδίως της Καινής Διαθήκης ειναι όχι η φυσική γνώση, το πώς ειναι το Σύμπαν κλπ. Είναι οντολογικός, για τον άνθρωπο και όχι φυσιογνωστικός. Δεν θα σου πει πώς ειναι η Γη και τα άλλα φυσικά πράγματα. Ότι μπορει ο ανθρωπος να ανακαλύψει με το μυαλό του, κανενας Θεός δεν του το δίνει έτοιμο. Ο Θεός δίνει ό,τι ο άνθρωπος δεν μπορεί να βρεί μόνος του.
ΕΥΓΕ!
Μπράβο κοπελιά. Εύγε…
Αλλά άν διαβάσεις κάτι sites απο δήθεν λουκουματζίδες δήθεν μορφωμένοι βλέπεις κάτι ανοησίες απείρου βεληνεκούς. Πού να καταλάβουν οτι όλα ξεκίνησαν απο τον Λόγο του Θεού και οτι η Αγία Γραφή έχει σωτηριακό σκοπό και όχι επιστημονικό με την έννοια της φυσικής. Το παίζουν και μορφωμένοι δια της ειρωνίας τα γιδάκια.
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟΣ!.. ΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΑΤΡΙΞ ΤΟΥ ΘΕΟΥ!!
είναι σαν να σου κάνουνε μια προβολή για μια πραγματικότητα που θέλουν να πιστεύεις , αλλά στην ουσία των πραγμάτων η πραγματικότητα είναι άλλη . Αλλά εσύ δεν μπορείς να αντιληφθείς την πραγματικότητα που σOY προβάλουν και έτσι νομίζεις ότι για αλήθεια είναι αυτήν που σου προβάλουν.
Πρέπει να σου το πουν για να το αντιληφθείς ή μπορείς και από μόνος σου να το αντιληφθείς; όπως ένας υπολογιστής που έχεις κατασκεύασει ενώ έχει γρήγορη μνήμη έχει τόσο παλιό λειτουργικό .. που το κάνει να κολλά .. και το σύστημα δεν λειτουργεί ..άψογα.
Άρα τι χρειάζεται να αλλάξεις το λειτουργικό ώστε να μην σου κολλά και να προχωράς , σε οποιαδήποτε προβολή που σου ορίζουν να μπορείς να την γυρίζεις πίσω ή να μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια προβολή και για αυτούς..
Τα ίδια τα όπλα τους εναντίον τους..Σαν αντανάκλαση του φωτός..
όταν κάτι πιστεύεις , και το υποστηρίζεις , αυτό θα έρθει η ώρα που και αυτό με την σειρά του θα σε υποστηρίξει και θα στο υλοποιήσει.
Όλα από την αρχή..
Ο ΘΕΟΣ ΓΕΩΜΕΤΡΗΣ , ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΛΕΓΕΤΑΙ Ο …………………………………………………………………………………………………………………………………..
Δεν υπαρχει πια το βιντεο …. η’ δεν παιζει σε κινητο παρα μονον σε κομπιουτερ..κριμα..