Πόσοι θα αντέξουν να μη κοιμηθούν μέσα στο βόλεμα της κανονικότητας που ναι μεν έφυγε ανεπιστρεπτί αλλά ακόμη χρησιμοποιείται σαν Σειρήνα που σε προσκαλεί να ζήσεις τις γλυκές σου ρουτίνες και την άνεση της νωθρής σου εποχής ?
Για λίγη κανονικότητα πλέον θα ξεπουλάμε τα πάντα – ήδη συμβαίνει – για λίγη ψευδαίσθηση «ελευθερίας» που πλέον τιμολογείται με αντίτιμο της ατομικές ελευθερίες, τις συνταγματικές προβλέψεις και τις διεθνείς συνθήκες, βήμα – βήμα μας πάνε στην αποδοχή καθολικών ελέγχων πλέον, όχι μόνον πάνω στη δημόσια ζωή μας αλλά και στο σώμα μας το ίδιο!
Αυτό που αποκρύπτεται σε δημόσια θέα και μέσα στο βουητό της καλόβολης διαγωγής, είναι το γεγονός ότι ΕΦΟΣΟΝ ΜΙΑ ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΙΚΑ ΠΑΡΑ ΤΗ ΒΟΥΛΗΣΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ, ΤΟΤΕ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΙΑΤΡΙΚΟ ΖΗΤΗΜΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ. Τότε είμαστε αντιμέτωποι με Πολιτικό πλέον ζήτημα και στην ουσία σαφέστατα ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟ !
Το μεγάλο Νανούρισμα των συνειδήσεων επιτυγχάνεται με απλά τρυκ:
Γενικά δεχόμαστε ένα ταχύτατο crash course στην αποποίηση της ατομικής ευθύνης και των ατομικών ελευθεριών
Το Σύστημα αυτό το οποίο εν χορώ άδει τα περί του Αδου τρομομηνύματα σε προσκαλεί να νανουριστείς να πέσεις για έναν γλυκό ύπνο αποχαιρετώντας τη συνειδητότητα σου (όση τέλος πάντων διέθετες) για να προχωρήσει ανενόχλητο στα περαιτέρω…
Οι επιλογές είναι σαφώς σκληρές πλέον. Όποιος παραμένει ξύπνιος θα αποτελεί παράδειγμα προς αποφυγή.
Όποιος τελικά δε νανουριστεί επιλέγει το δύσκολο δρόμο !
Επιλέγει την αλήθεια, την καθαρότητα της σκέψης και το όνειρο μια όντως κανονικής ζωής και όχι μιας κανονικότητας περιτυλιγμένης σε πλαστικό σακουλάκι με σφραγίδες από πιστοποιητικά !
Οσοι δεν κοιμούνται εφησυχασμένοι αντιλαμβάνονται πλέον με σαφήνεια ότι εδώ δε συζητάμε για ιατρικό θέμα.
Έχουμε φύγει από αυτή τη ζώνη την ίδια στιγμή που άρχισαν οι απαγορεύσεις και οι διαχωρισμοί μεταξύ δεκτικών και αρνητών.
Ο γιαλός έχει στραβώσει, όχι εμείς !
macroskopio.gr
Επιλεξτε να γινετε οι πρωτοι που θα εχετε προσβαση στην Πληροφορια του Stranger Voice
Θελεις να κανεις ενα δωρο στον εαυτο σου;
Δες την Κατηγορια με τα προιοντα μας
παλιό νανουρισμα:
νανι.. νανι..νανιιιι.. νανιιι το παιδι να (γ)ιάνει..