Αγαπητικός της έρευνας και εραστής της ζωής...!
Οταν κραζει ο κόρακας, θα κράξει τρεις φορές, και το μήνυμα έχει περάσει στο υλικό πεδίο:
-Καθημερινό ξεβράκωμα των συνωμοτών εναντίον της χώρας και του λαού μου... Δείτε όλα τα άρθρα του/της KORAKAS NEWS →
Τις παρατηρήσεις μου όμως θα τις παραθέσω εδώ, μιας και η εικόνα κολάζ των εξώφυλλων του ΤΙΜΕ κατά τη δική μου πάντα άποψη, δένει όλα τα παραπάνω.
“Μέσω των συμβόλων, ο άνθρωπος καθοδηγείται και προστάζεται, να γίνει ευτυχισμένος ή άθλιος. Παντού βρίσκει τον εαυτό του περιτριγυρισμένο από σύμβολα αναγνωρισμένα ως τέτοια ή μη.” Τόμας Καρλάιλ, Sartor Resartus [Ο Ράφτης Ξαναραμμένος]
Φραγκλίνος Ντελάνο Ρούζβελτ: «Τίποτα δεν συμβαίνει στον χώρο της πολιτικής που να μην είναι προμελετημένο και προσχεδιασμένο. Ακόμα και όταν δίνει την εντύπωση πώς ήταν τυχαίο, μην έχετε την παραμικρή αμφιβολία πώς ήταν προγραμματισμένο να δίνει αυτή την εντύπωση».
Το άνθος του λωτού –ανά τους αιώνες και τους διάφορους πολιτισμούς συμβολίζει την πνευματική αφύπνιση – την ανώτερη συνείδηση αλλά και τη γονιμότητα.
Κάμαλα στα σανσκριτικά σημαίνει «άνθος λωτού» και αποτελεί μία από τις προσωνυμίες αλλά και σήμα κατατεθέν της σεληνιακής θεότητας Λάκσμι. Ένα ακόμα προσωνύμιο αλλά και «εκδήλωση» της Λάκσμι, είναι «Μάγια» ( η μεγάλη πλάνη).
Το Φλερ ντε λις και το άνθος λωτού συνδέονται. Και στην εραλδική, το Φλερ ντε λις ταυτίστηκε με τη μοναρχία δηλαδή το στέμμα… πες το και κορώνα. Την κορώνα που είχε και έχει τη δύναμη να μαρκάρει τους ανθρώπους -όπως τα ζώα, στιγματίζοντάς τους ως «ανυπάκουους» δούλους.
Περί Κάμαλα Χάρις ο λόγος -με ινδικές/νοτιοασιατικές καταβολές και κάπου εκεί, μετά από σχεδόν 100 χρόνια [3.3.1923] το εξώφυλλο του TIME [Nov 2, 2020 Vol 196 No 16] παρουσιάζεται με άλλο όνομα: VOTE
όπου «V» = ιερό δισκοπότηρο = σύμβολο του γυναικείου μορίου.
Στο εξώφυλλο φαίνονται ακόμα πολλά, ίσως κάποιος αναλύσει και τις υπόλοιπες πληροφορίες, ίσως κάποιος συνσχολιαστής, συνδέσει το Φλερ ντε λις και τις διαδικτυακές φήμες περί υδατογραφήματος , με το οποίο ο Τρομπέτας υποτίθεται οτι «μάρκαρε» τα έγκυρα ξεχωρίζοντας τα άκυρα ψηφοδέλτια των εκλογών των ΗΠΑ.
ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΤΑ ΙΩΝ , ΜΕΤΑΛΛΑΞΕΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΩΝ
ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ
ΜΕΙΩΣΤΕ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΣΑΣ ΤΡΩΓΟΝΤΑΣ ΣΑΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΕΣ peinases.gr
Δείτε τον κατάλογο και παραγγείλτε
ΓΝΩΡΙΣΕ ΤΗΝ ΡΑΔΙΟΝΙΚΗ
KATOXIKA NEA
Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας
Χρησιμοποιώντας αυτό το έντυπο συμφωνείτε με την αποθήκευση και χειρισμό των δεδομένων σας από αυτόν τον ιστότοπο..Διαβάστε του ορους χρήσης της σελίδας μας
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. These cookies ensure basic functionalities and security features of the website, anonymously.
Cookie
Duration
Description
cookielawinfo-checkbox-analytics
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics".
cookielawinfo-checkbox-functional
11 months
The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional".
cookielawinfo-checkbox-necessary
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary".
cookielawinfo-checkbox-others
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other.
cookielawinfo-checkbox-performance
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance".
viewed_cookie_policy
11 months
The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data.
Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features.
Performance cookies are used to understand and analyze the key performance indexes of the website which helps in delivering a better user experience for the visitors.
Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc.
Advertisement cookies are used to provide visitors with relevant ads and marketing campaigns. These cookies track visitors across websites and collect information to provide customized ads.
Τις προηγούμενες ημέρες διάβασα τα παρακάτω άρθρα που ανέβασε ο Stranger.
διάβασα και τις δικές σου αναρτήσεις KORAKA
Τις παρατηρήσεις μου όμως θα τις παραθέσω εδώ, μιας και η εικόνα κολάζ των εξώφυλλων του ΤΙΜΕ κατά τη δική μου πάντα άποψη, δένει όλα τα παραπάνω.
“Μέσω των συμβόλων, ο άνθρωπος καθοδηγείται και προστάζεται, να γίνει ευτυχισμένος ή άθλιος. Παντού βρίσκει τον εαυτό του περιτριγυρισμένο από σύμβολα αναγνωρισμένα ως τέτοια ή μη.” Τόμας Καρλάιλ, Sartor Resartus [Ο Ράφτης Ξαναραμμένος]
Φραγκλίνος Ντελάνο Ρούζβελτ: «Τίποτα δεν συμβαίνει στον χώρο της πολιτικής που να μην είναι προμελετημένο και προσχεδιασμένο. Ακόμα και όταν δίνει την εντύπωση πώς ήταν τυχαίο, μην έχετε την παραμικρή αμφιβολία πώς ήταν προγραμματισμένο να δίνει αυτή την εντύπωση».
Λαμβάνοντας υπόψη τα παραπάνω…. Οὐαὶ οἱ λέγοντες τὸ πονηρὸν καλὸν καὶ τὸ καλὸν πονηρόν, οἱ τιθέντες τὸ σκότος φῶς καὶ τὸ φῶς σκότος, οἱ τιθέντες τὸ πικρὸν γλυκὺ καὶ τὸ γλυκὺ πικρόν
Το άνθος του λωτού –ανά τους αιώνες και τους διάφορους πολιτισμούς συμβολίζει την πνευματική αφύπνιση – την ανώτερη συνείδηση αλλά και τη γονιμότητα.
Κάμαλα στα σανσκριτικά σημαίνει «άνθος λωτού» και αποτελεί μία από τις προσωνυμίες αλλά και σήμα κατατεθέν της σεληνιακής θεότητας Λάκσμι. Ένα ακόμα προσωνύμιο αλλά και «εκδήλωση» της Λάκσμι, είναι «Μάγια» ( η μεγάλη πλάνη).
Το Φλερ ντε λις και το άνθος λωτού συνδέονται. Και στην εραλδική, το Φλερ ντε λις ταυτίστηκε με τη μοναρχία δηλαδή το στέμμα… πες το και κορώνα. Την κορώνα που είχε και έχει τη δύναμη να μαρκάρει τους ανθρώπους -όπως τα ζώα, στιγματίζοντάς τους ως «ανυπάκουους» δούλους.
Περί Κάμαλα Χάρις ο λόγος -με ινδικές/νοτιοασιατικές καταβολές και κάπου εκεί, μετά από σχεδόν 100 χρόνια [3.3.1923] το εξώφυλλο του TIME [Nov 2, 2020 Vol 196 No 16] παρουσιάζεται με άλλο όνομα: VOTE
όπου «V» = ιερό δισκοπότηρο = σύμβολο του γυναικείου μορίου.
https://api.time.com/wp-content/uploads/2020/10/TIM201102_Vote.Cover_.FINAL_.jpg?w=800&quality=85
η δήλωση έγινε στις 22/10/2020 και θεωρώ ότι λέει πολλά ..χωρίς να λέει τίποτα
https://time.com/magazine/us/5902710/november-2nd-2020-vol-196-no-16-u-s/
Στο εξώφυλλο φαίνονται ακόμα πολλά, ίσως κάποιος αναλύσει και τις υπόλοιπες πληροφορίες, ίσως κάποιος συνσχολιαστής, συνδέσει το Φλερ ντε λις και τις διαδικτυακές φήμες περί υδατογραφήματος , με το οποίο ο Τρομπέτας υποτίθεται οτι «μάρκαρε» τα έγκυρα ξεχωρίζοντας τα άκυρα ψηφοδέλτια των εκλογών των ΗΠΑ.