ΟΛΛΑΝΔΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΜΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΠΑΚΕΤΟΥ ΔΙΑΚΟΠΩΝ, ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ…?? ΣΤΗΝ “ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ”
Επιλεξτε να γινετε οι πρωτοι που θα εχετε προσβαση στην Πληροφορια του Stranger Voice
Θελεις να κανεις ενα δωρο στον εαυτο σου;
Δες την Κατηγορια με τα προιοντα μαςCookie | Duration | Description |
---|---|---|
cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |
ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΤΕΧΟΜΕΝΑ ΕΧΕΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟ.
ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ..ΕΔΩ ΚΑΙ 25 ΧΡΟΝΙΑ ΟΝΟΜΑΖΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ,ΤΩΡΑ ΜΑς ΠΕΙΡΑΞΕ;
Θα συμφωνήσω μαζί σου. Την γάγγραινα την πολεμάς στην αρχη της. Αν την αφήσει και προχωρήσει, την έβαψες. Χτυπάς το κακό στην ρίζα του. Εμεις τι κάναμε;; Αδιαφορησαμε. Με τους λαθρο το ιδιο. Οταν καποιοι φώναζαν και προσπαθούσαν να επισημάνουν τους κινδύνους, καποιοι αλλοι έλεγαν αυτους τους ανθρωπους φασιστες, ρατσιστές, εθνικιστές κλπ. Άλλαξαν τα βιβλία μας, τι κάναμε;;; Τιποτα. Και πολλα πολλα αλλα. Τωρα η γάγγραινα εχει προχωρήσει και θα πληρωςουμε βαρύ τίμημα. Οι Ελληνες παντα περίμεναν μέχρι τελευταία στιγμη για να αντιδράσουν σε κατι. Κι αυτο το ξερουν οι εχθροί μας και αυτο εκμεταλλεύτηκαν, οποτε, τωρα θα καταπιούμε το Σκοπιανό και πολυ φοβαμαι πως αφου δεν αντιδρούμε οπως πρεπει, θα χρειαστεί να καταπιούμε και πολλα αλλα. Οπως την Θράκη, τα νησιά, το Αιγαίο, την Κρήτη κλπ. Κι οταν λεω να αντιδράσουμε οπως πρεπει, δεν εννοω να επαναστατήσουμε. Μπορουμε ομως να κανουμε μια απεργία διαρκείας, να κλειστούμε στα σπιτια μας και να μην κινείται τιποτα για πολλες μερες. Μπορουμε να σταματήσουμε να πληρωνουμε. ΟΛΟΙ ομως. Και τα δεκα εκατομμυρια. Να απαιτήσουμε λογιστικό έλεγχο, εχουμε καθε δικαιωμα να το απαιτήσουμε, οταν μας ζητάνε να πληρωςουμε με αιμα για κατι που δεν χρωσταμε, ο λαος τουλάχιστον. Να απαιτήσουμε να τιμωρηθούν αυτοι που φταίνε για την σημερινή κατασταση. Μπορουμε να κανουμε πολλα. Αλλα δεν μπορουμε να οργανωθούμε. Αυτο ειναι το πρόβλημα. Φοβόμαστε. Φοβόμαστε μη χυθεί αιμα, αλλα φοβόμαστε και την ειρηνική αντίσταση. Οποτε……ας κάτσουμε στ αυγά μας κι ας μη μιλαμε.