Με ποιό τρόπο μπορεί να μας ελέγξει το Ίντερνετ; Υπάρχει πραγματικά ο Μεγάλος Αδελφός; Η απάντηση στο νέο επεισόδιο του Weirdo!!
Επιλεξτε να γινετε οι πρωτοι που θα εχετε προσβαση στην Πληροφορια του Stranger Voice
Θελεις να κανεις ενα δωρο στον εαυτο σου;
Δες την Κατηγορια με τα προιοντα μαςCookie | Duration | Description |
---|---|---|
cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |
Ο ΝΤΑΒΑΤΣΗΣ ΑΒΡΑΑΜ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ….ΚΟΙΝΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΑΛΛΑ ΑΓΙΟΙ ΟΙ ΠΟΥΣΤΑΡΟΒΑΡΒΑΡΟΙ.
Το ξέρουμε ότι μας παρακολουθούν και χεστήκαμε. Δεν έχω κάτι να κρύψω πέρα από αυτό που εκείνοι που με παρακολουθούν φοβούνται. Αυτός που παρακολουθεί φοβάται κι αυτός είναι ο ένοχος, γιαυτό και παρακολουθεί. Εγώ τα λέω χύμα παντού.
Φανταστείτε πόσο μικρόψυχοι και ανθρωπάκια είναι, που βάζουν άλλους να παρακολουθούν για αυτούς από φόβο μήπως καταρρεύσει η ματαιοδοξία τους και η βρώμικη εξουσία τους. Ας βάλουν παντού κάμερες, καρφάκι δεν μου καίγεται. Δεν κάνω κάτι παράνομο δημόσιο είτε ιδιωτικά. Στο δρόμο ούτε χέζω ούτε βιάζω ούτε σπάω βιτρίνες ούτε βιάζω αγοράκια ούτε είμαι ψευτο-αριστερός να εκθειάζω τα βλακώδη προσωπικά μου δεδομένα. Δεν έχω να κρύψω τίποτα. Αυτοί που έχουν να κρύψουν, αυτοί φοβούνται τις κάμερες. Μην τσιμπάτε όσοι είστε αγνοί.
Ούτε και στο σπίτι μου με νοιάζει αν με παρακολουθούν; τι να δουν; πως κλάνω; πως κατουράω; πως πηδάω; πως ρεύομαι; Όπως όλοι! Τι το διαφορετικό έχω να κρύψω; Αυτοί που έχουν να κόπτονται. Τώρα αν στο σπίτι του κάποιος έχει ένα βουνό ηρωίνη ή βιάζει παιδάκια, τότε η παρακολούθηση θα σας πειράξει; κι αν ήταν το δικό σας παιδί; Δηλαδή τα προσωπικά δεδομένα τα επικαλούμαστε μόνο όταν δεν αφορούν εμάς; Από αυτό και μόνο η τιμωρία που μας αξίζει αν σκεφτόμαστε έτσι…είναι η παρακολούθηση.
Ξέρετε πως αν πιάσετε κάποιον με κάμερα να κάνει αίσχη μέσα στο σπίτι του, θα πάνε εσάς μέσα κι όχι αυτόν, επειδή του παραβιάσατε τα προσωπικά δεδομένα. Δηλαδή τα προσωπικά του αίσχη. Άρα η παρακολούθηση δεν στοχεύει στην προστασία του νόμου από επικίνδυνους αλλά στην ικανοποίηση της ανωμαλίας των παρακολουθούντων.
Γιαυτό μην τσιμπάτε αν είστε καθαροί. Εκτός κι αν …… δεν είστε.