Ολοι οι Ελληνες πατριωτες επιλεγουν το Ελληνικο κοινωνικο δικτυο https://Hellasbook.gr ελα μαζι μας γιατι ειναι λογικο πια να μην ειμαστε στους ξενους!!
Ολοι οι Ελληνες πατριωτες επιλεγουν το Ελληνικο κοινωνικο δικτυο https://Hellasbook.gr ελα μαζι μας γιατι ειναι λογικο πια να μην ειμαστε στους ξενους!!
Μία πολύ περίεργη άσκηση εκτέλεσαν Έλληνες και Πολωνοί αλεξιπτωτιστές επάνω από τον αστικό ιστό της Αθήνας, με εμφανή σκοπό την.. αντιμετώπιση ταραχών που θα μπορούσαν να ξεσπάσουν στο εσωτερικό της πρωτεύουσας.
Πρόκειται για αναβαθμισμένη «έκδοση» των ασκήσεων αντιμετώπισης πλήθους από στρατιωτικές δυνάμεις που ξεκίνησαν αμέσως μετά τα μνημόνια και διεξάγονταν τις περισσότερες φορές στο ειδικά διασκευασμένο πεδίο ασκήσεων του Κιλκίς.
Είναι πραγματικά ανησυχητικό ότι ασκούνται Έλληνες με ξένες δυνάμεις στη ρίψη αλεξιπτωτιστών εντός του αστικού «κορμού» της Αθήνας.
Κάτι περιμένουν στην κυβέρνηση ή κάτι πιθανολογούν ότι μπορεί να συμβεί σε ό,τι αφορά έκρηξη της αγανάκτησης των πολιτών για όσα συμβαίνουν.
Μία έκρηξη που δεν θα μπορούσε να αντιμετωπιστεί από τις ντόπιες δυνάμεις, και θα χρειαζόταν την συνδρομή ξένων στρατιωτικών δυνάμεων.
Μην ξεχνάμε ότι στα τραγικά γεγονότα του 2008 με τον θάνατο του Γρηγορόπουλου από σφαίρα αστυνομικού το κύμα βίας και αναρχίας που ξέσπασε στις περισσότερες πόλεις της Ελλάδας αλλά κυρίως στην Αθήνα, η τότε ΥΠΕΞ Ν.Μπακογιάννη, είχε ζητήσει την επέμβαση του Στρατού για να αντιμετωπιστεί και να ελεγχθεί η κατάσταση.
Κάτι το οποίο είχε απορρίψει κατηγορηματικά ο τότε Αρχηγός ΓΕΕΘΑ στρατηγός Δημήτριος Γράψας.
Δείτε το βίντεο:
🇬🇷 🇵🇱 #SOF BILAT TRAINING
Free Falling
“Athens by Night”#WeAreNato #1NATO75Years #StrongerTogether #ΓΕΕΘΑ #HNDGS #ΕΔ@Hellenic_MOD @Poland_MOD @HAspokesman @NavyGR @HAFspokesperson #ΔΕΠ pic.twitter.com/3xe4pli3iV
— ΓΕΕΘΑ-HNDGS (@hndgspio) April 22, 2024
fonaklas.blogspot.com
Επιλεξτε να γινετε οι πρωτοι που θα εχετε προσβαση στην Πληροφορια του Stranger Voice
Ολοι οι Ελληνες πατριωτες επιλεγουν το Ελληνικο κοινωνικο δικτυο https://Hellasbook.gr ελα μαζι μας γιατι ειναι λογικο πια να μην ειμαστε στους ξενους!!
Θελεις να κανεις ενα δωρο στον εαυτο σου;
Δες την Κατηγορια με τα προιοντα μας
Συνεργασίες μεταξύ χωρών και σε όλους τους κλάδους γίνονται εδώ και χρόνια αλλά λέμε τώρα..αυτό τον καημό που έχετε μερικοί πως κάτι θα συμβεί.. μερικοί το θέλετε κιόλας