Ολοι οι Ελληνες πατριωτες επιλεγουν το Ελληνικο κοινωνικο δικτυο https://Hellasbook.gr ελα μαζι μας γιατι ειναι λογικο πια να μην ειμαστε στους ξενους!!
Ολοι οι Ελληνες πατριωτες επιλεγουν το Ελληνικο κοινωνικο δικτυο https://Hellasbook.gr ελα μαζι μας γιατι ειναι λογικο πια να μην ειμαστε στους ξενους!!
Το «πράσινο φως» για τη χαλάρωση των capital controls έδωσε και τυπικά την Πέμπτη το διοικητικό συμβούλιο της Ευρωπαϊκής Κεντρικής Τράπεζας (ΕΚΤ), ανοίγοντας το δρόμο για την άμεση εφαρμογή των νέων μέτρων. Η δημοσίευση στο ΦΕΚ που αφορά τη χαλάρωση των κεφαλαιακών περιορισμών αναμένεται σήμερα ή αύριο.
Η έγκριση αυτή έρχεται λίγα 24ωρα μετά τη συμφωνία του υπουργείου Οικονομικών και των θεσμών για την άρση συγκεκριμένων περιορισμών, στη βάση σχετικού αιτήματος της Τράπεζας της Ελλάδος.
Οι τροποποιήσεις αφορούν τόσο τα φυσικά πρόσωπα και τις επιχειρήσεις. Από τη μία πλευρά οι ιδιώτες θα μπορούν να καταθέτουν μετρητά στους λογαριασμούς, χωρίς αυτά να «εγκλωβίζονται» στο σύστημα, καθώς θα υπάρχει πλήρης ελευθερία αναλήψεων.
Επιπλέον, θα έχουν τη δυνατότητα σωρευτικής ανάληψης 840 ευρώ με μία κίνηση ανά δύο εβδομάδες, ενώ θα διευρυνθούν οι επιλογές αγορών σε e-shops του εξωτερικού.
Για τις επιχειρήσεις αυξάνονται τα όρια εισαγωγών με στόχο την πραγματοποίηση μίας πληρωμής στους προμηθευτές, την αμέσως επόμενη εργάσιμη από τη στιγμή που θα δοθεί η σχετική εντολή.
Επιλεξτε να γινετε οι πρωτοι που θα εχετε προσβαση στην Πληροφορια του Stranger Voice
Ολοι οι Ελληνες πατριωτες επιλεγουν το Ελληνικο κοινωνικο δικτυο https://Hellasbook.gr ελα μαζι μας γιατι ειναι λογικο πια να μην ειμαστε στους ξενους!!
Θελεις να κανεις ενα δωρο στον εαυτο σου;
Δες την Κατηγορια με τα προιοντα μας
Για να καταλάβω… Εκτός απο τα 420 που είναι το οριο για κάθε εβδομάδα… Θα μπορούμε και 840 να βγάζουμε κάθε δεύτερη εβδομάδα ?? Ή απλος αν δεν βγάλουμε την μια εβδομάδα μπορούμε να βγάλουμε την επόμενη 840??
Αντί να πηγαίνεις κάθε εβδομάδα, θα πηγαίνεις κάθε δεύτερη εβδομάδα και θα σηκώνεις το διπλάσιο ποσό. Γλυτώνεις δηλαδή ένα πήγαινε – έλα στην τράπεζα.
το δευτερο φιλε
Έχω στην τράπεζα 4200 ευρώ και καταθέτω άλλα 4200. Για 10 εβδομάδες (ακόμα με το παλιό “σύστημα”) πάω και σηκώνω 420 ευρώ. Τα 4200 που έχω τώρα στον λογαριασμό μου είναι ελεύθερα και μπορώ να τα σηκώσω όλα μαζί ή η τράπεζα τα εβδομαδιαία 420 τα αφαιρεί από τα “φρέσκα” χρήματα και τα παλιά εξακολουθούν να είναι δεσμευμένα;
ΚΑΙ 10000 ΝΑ ΒΑΛΟΥΝΕ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ. ΜΕ ΤΟ ΖΩΡΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ 100ΑΡΙΚΟ ΒΔΟΜΑΔΙΑΤΚΑ. ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ?