Ολοι οι Ελληνες πατριωτες επιλεγουν το Ελληνικο κοινωνικο δικτυο https://Hellasbook.gr ελα μαζι μας γιατι ειναι λογικο πια να μην ειμαστε στους ξενους!!
21:08 - 08/10/2015
Καλά ψεκασμοί δεν υπάρχουν αεροπλάνα που εξαφανίζονται υπάρχουν;
Ολοι οι Ελληνες πατριωτες επιλεγουν το Ελληνικο κοινωνικο δικτυο https://Hellasbook.gr ελα μαζι μας γιατι ειναι λογικο πια να μην ειμαστε στους ξενους!!
Διαφημίσεις
Στο παρακάτω βίντεο που τραβήχτηκε με ειδικο ηλεκτρονικό εξοπλισμό και ειδικούς φακούς θα δείτε ξεκάθαρα ότι το αεροπλανάκι που ψεκάζει μετά από λίγο εξαφανίζεται ….
Βλέπεις το παραμύθι των ΗΠΑ, που θέλουν να μας πείσουν ότι είναι καυσαέριο και όχι ψεκασμος πάει πολύ πολύ βαθειά στην τρύπα του λαγού …
Η αντινόηση και η προπαγάνδα των πρακτορίσκων ίσως και να υπάρχει για να μη δουμε σε πιο βαθύ επίπεδο, ίσως δηλαδή το επίπεδο του να μαλώνουμε για το αν είναι ψεκασμοί ή αν είναι καυσαέρια να ειναι εκει στημένο για να μη δεις και πιο βαθιά πράγματα …
Όπως πχ ότι πολλές φορές αυτά που βλέπουμε ότι αφήνουν κάτι πίσω τους δεν είναι αεροπλάνα ή ότι είναι αλλα ατια μιας παράξενης τεχνολογίας που έχει τη δυνατότητα να αφήνει ίχνη ή ότι αυτά τα οποία φαινόταν ότι πετούν δεν είναι καν από τη δική μας διάσταση…
Δες μονος σου …
Μην αφησετε την Πληροφορια να σας ξεπερασει
Επιλεξτε να γινετε οι πρωτοι που θα εχετε προσβαση στην Πληροφορια του Stranger Voice
Support Hellasbook.gr
Ολοι οι Ελληνες πατριωτες επιλεγουν το Ελληνικο κοινωνικο δικτυο https://Hellasbook.gr ελα μαζι μας γιατι ειναι λογικο πια να μην ειμαστε στους ξενους!!
"Το katohika.gr δεν υιοθετεί τις απόψεις των αρθρογράφων, ούτε ταυτίζεται με τα ρεπορτάζ που αναδημοσιεύει από άλλες ενημερωτικές ιστοσελίδες και δεν ευθύνεται για την εγκυρότητα, την αξιοπιστία και το περιεχόμενό τους. Συνεπώς, δε φέρει καμία ευθύνη εκ του νόμου. Το katohika.gr , ασπάζεται βαθιά, τις Δημοκρατικές αρχές της πολυφωνίας και ως εκ τούτου, αναδημοσιεύει κείμενα και ρεπορτάζ, από όλους τους πολιτικούς, κοινωνικούς και επιστημονικούς χώρους."
Η συντακτική ομάδα των κατοχικών νέων φέρνει όλη την εναλλακτική είδηση προς ξεσκαρτάρισμα απο τους ερευνητές αναγνώστες της! Ειτε ειναι Ψεμα ειτε ειναι αληθεια !Έχουμε συγκεκριμένη θέση απέναντι στην υπεροντοτητα πληροφορίας και γνωρίζουμε ότι μόνο με την διαδικασία της μη δογματικής αλήθειας μπορείς να ακολουθήσεις τα χνάρια της πραγματικής αλήθειας! Εδώ λοιπόν θα βρειτε ότι θέλει το πεδίο να μας κάνει να ασχοληθούμε ...αλλά θα βρείτε και πολλούς πλέον που κατανόησαν και την πληροφορία του πεδιου την κάνουν κομματάκια!
Είμαστε ομάδα έρευνας και αυτό σημαίνει ότι δεν έχουμε μαζί μας καμία ταμπέλα που θα μας απομακρύνει από το φως της αλήθειας ! Το Κατοχικά Νέα λοιπόν δεν είναι μια ειδησεογραφική σελίδα αλλά μια σελίδα έρευνας και κριτικής όλων των στοιχείων της καθημερινότητας ! Το Κατοχικά Νέα είναι ο χώρος όπου οι ελεύθεροι ερευνητές χρησιμοποιούν τον τοίχο αναδημοσιεύσεως σαν αποθήκη στοιχείων σε πολύ μεγαλύτερη έρευνα από ότι το φανερό έτσι ώστε μόνοι τους να καταλήξουν στο τι είναι αλήθεια και τι είναι ψέμα και τι κρυβεται πισω απο καθε πληροφορια που αλλοι δεν μπορουν να δουν! Χωρίς να αναγκαστούν να δεχθούν δογματικές και μασημενες αλήθειες από κανέναν άλλο πάρα μόνο από την προσωπική τους κρίση! Δείτε όλα τα άρθρα του/της Κατοχικά Νέα →
εχετε ποτε ακουσει για την ατμοσφαιρικη ρυπανση ή τα artifacts σε μια φωτογραφια ? καλες οι συναισθηματικες αναγκες για παραμυθια αλλα υπαρχει και η πραγματικοτητα (και η κατανοηση της)
Τι είναι αυτά που γράφεις; Αμφισβητείς την εγκυρότητα των πληροφοριών που δημοσιεύονται εδώ μέσα;
Ως εκπρόσωπος των Πρακτόρων-Ψεκαστών, επιβεβαιώνω τα ευρήματα του άριστης ποιότητας βίντεο και τις εξηγήσεις που πολύ σωστά αναφέρει ο συντάκτης. Τα περί ρύπανσης και τεχνουργημάτων (artifacts) είναι τα παραμύθια. Αεροπλάνα και άλλα ιπτάμενα μέσα που ψεκάζουν χημικά καθημερινά και ενίοτε εξαφανίζονται είναι μέσα στο σχέδιό μας για να επιτύχουμε τον στόχο μας και να κρατάμε τον πληθυσμό υπό έλεγχο, σε κατάσταση ηρεμίας και υποταγής. Πόσες αποδείξεις θέλετε πια για να το πιστέψετε; Σας ψεκάζουμε και σας φροντίζουμε.
Εσυ εχεις ακουσει για το τετραχλωριουχο τιτανιο (TiCl4 ) και την συμπεριφορα των αεριων υδροκολλοειδων ?
Γεμισε ενα – δυο δαχτυλα απο “TITANIUM TETRACHLORIDE'” σε ενα ποτηρι, ανεβα στη ταρατσα της πολυκατοικιας και αδειασε το αποτομα, πετωντας το με δυναμη…. Εαν τολμησεις και το κανεις, τοτε θα καταλαβεις εσυ ο ιδιος τι σημαινει το οτι “υπαρχει και η πραγματικοτητα (και η κατανοηση της)”…..
Μεχρι τοτε, παρατα τα βιβλια και τα αμφιθεατρα, και τρεχα στη παραλια να κανεις ερωτα….
Τον επιστημονα να μην τον κανεις,
ΔΙΟΤΙ ΓΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ…. ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ….
ΔΥΣΤΥΧΩΣ…
Σύνορα η ξεφτίλα δεν γνωρίζει
ΟΚΤ 8
Posted by tolimeri
αρχείο λήψης (73)του ΓΙΑΝΝΗ ΛΑΖΑΡΟΥ
Μάς τύλιξαν σε μια μνημονιακή λαδόκολλα και πρέπει να δεχτούμε ότι θα ζυγιστούμε σαν κοψίδι και θα καταναλωθούμε μέχρι το τελευταίο κοκαλάκι μας από ρουφιάνους του συστήματος που στηρίζουν τους εθνοπροδότες υποτακτικούς της πολιτικής, οι οποίοι γίνονται τα σκαλοπάτια για τους ναζίστες της Ε.Ε. Είναι αλυσίδα το πράγμα. Ξεκινάει από τον γλύφτη διπλανό και φτάνει μέχρι το Βερολίνο ενώ εμείς εκεί μέσα στην λαδόκολλα να ακούμε την διαπραγμάτευση πωλητή-αγοραστή «είναι τόσο, να το αφήσω;»
Η κυράτσα του Βερολίνου λες και μιλούσε για το σύνορο του πατρικού της τα έδωσε όλα στο Ευρωκοινοβούλιο. Τι είναι, μωρέ, η Ελλάδα από την Τουρκία; 10 χλμ απόσταση μεταξύ ΕΕ και Τουρκίας για την οποία θα κανονίσει η κυράτσα με τον …………..
Τούρκο τις συντεταγμένες, και οι δικοί μας «δημοκρατικά» εκλεγμένοι κουβέντα.
Στην γωνία. Στον πάγκο. Τώρα μιλάει η Γερμανία με την Τουρκία για το οικόπεδο Ελλάδα και εμείς τσιμουδιά. Μην κάνουμε κανένα λάθος και πούμε ότι το κάθε εκατοστό ελληνικής γης γύρισε πίσω στην εστία του μετά από πολύ αίμα. Μετά από πολύ μπαρούτι. Διατηρήθηκε ελληνικό μετά από πολύ φορολογικό γδάρσιμο δεκαετίες ολόκληρες για στρατούς και υποβρύχια γερμανικά που γέρνουν. Τίποτε εμείς, ησυχία μη χαλάσουμε την ημέρα της παπαδοκόρης Μέρκελ και δεν θα μάς δώσει το δανεικό.
Να στηριχθούμε στον πολέμαρχο βατραχάνθρωπο Καμμένο (αν δεν φάει τις φιάλες οξυγόνου). Να στρώσουμε 10 χλμ παλέτα στο Αιγαίο για να ρίχνει στεφάνια στην θαλασσοκαμμένη μας αξιοπρέπειας με σκαρπίνι και τσιτωμένο στο προκοίλι πουκάμισο.
Ανάσα δεν ακούστηκε από πουθενά. Η άλλη έφερνε το σύνορο όπου γούσταρε για τα οικονομικά της κολλητιλίκια με τον Τούρκο και μέσα στην Βούλη έκαναν κόντρες αν τα 86 δις του Αλεξάκου είναι πιο μεγάλα από τα 40 δις του Αντωνάκου. Ποιος τα έχει πιο μεγάλα, ρε παιδιά; Αυτή ήταν η συζήτηση μέσα στο κυνοβούλιο την ώρα που ο Σουλτς στο Ευρωκυνοβούλιο έλεγε ότι αν η Γερμανία και η Γαλλία δεν συνεργάζονται, η Ευρώπη υποφέρει. Τα 751 μπάσταρδα που κρατάνε τις θέσεις ως ευρωβουλευτές δεν είπαν κουβέντα. Εντάξει, τα 173 Γερμανογαλλάκια χτυπούσαν παλαμάκια ως βουλευτές των ισχυρών κρατών, τα υπόλοιπα 578 μπασταρδάκια τι έκαναν; Τίποτε. Τσιμουδιά, ήρθε η Μέρκελ και ο Ολάντ και ανακοινώνουν ότι την Ε.Ε θα την μεγαλώσουν, θα την στρατιωτικοποιήσουν, θα την κάνουν ό,τι γουστάρουν και 578 γαϊδούρια κοιτούσαν σαν χάνοι.
Ησυχία εμείς, μην ενοχλήσουμε τον διπλανό που στηρίζει την εξουσία η οποία σκουπίζει τα οπίσθια των ισχυρών εταίρων. Α, μίλησε το καρτούν Κοτζιάς. Βέβαια, αυτό όταν δεν χορεύει σε συνάξεις στο εξωτερικό μιλάει αλλά μόνο όταν αυτά συμφέρουν τους άλλους και όχι τους Έλληνες. «Παλεύουμε για την αναζωογόνηση του ευρωπαϊσμού» είπε ο υπουργός εξωτερικών μιας χώρας, που το πρωί η Μέρκελ την πέταξε από την συζήτηση για την Τουρκία και το προσφυγικό. Αυτό είναι το μέλημα του Κοτζιά: Ο Ευρωπαϊσμός. Διότι ο Ελληνισμός, κάνει τζιζ, καίει. Δεν την ακουμπάμε ποτέ αυτή την κακιά λέξη.
Ήξερε γιατί την είπε την κουβέντα ο παγκοσμίου φήμης διεθνολογοκώλος αφού όταν έπιασε στο στόμα του την Κύπρο δεν την είπε Κύπρο αλλά Μεγαλόνησο. Να την λέμε ευρωπαϊκά «Big Island». Μάλιστα δεν παρέλειψε να γλύψει το ποδάρι της Τουρκίας λέγοντας ότι οι τουρκοκύπριοι θα πρέπει να πάρουν δικαιώματα που θα εξασφαλίσουν ότι η Μεγαλόνησος είναι το ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ σπίτι. Όχι ΚΑΙ το δικό τους σπίτι, απλά το δικό τους σπίτι. Ενώ οι Ελληνοκύπριοι, συνέχισε το καρτούν, θα πρέπει να αποκτήσουν το αίσθημα ασφάλειας απέναντι στις κατοχικές δυνάμεις!!!!! Πολλά θαυμαστικά εδώ γιατί αίσθημα ασφάλειας και κατοχική δύναμη δεν πάνε μαζί εκτός αν μιλάμε για τον Ευρωπαϊσμό που μάς πασάρει το Κοντζιά ότι δηλαδή και οι Έλληνες πρέπει να νιώθουμε ασφάλεια απέναντι στις κατοχικές δυνάμεις της Ε.Ε.
Ησυχία, τάξη και ασφάλεια όπως άλλοτε πατρίς, θρησκεία, οικογένεια. Τουλάχιστον οι χουντικοί δεν σου έλεγαν κάνε ησυχία αντιθέτως έκαναν τα πάντα για να σε βάλουν σε κατάσταση να κάνεις φασαρία. Το πλήρωνες ακριβά αλλά δεν υπήρχε τάξη όσο χακί και να σου στρίμωξαν στο μάτι, δεν υπήρχε ησυχία γιατί ο διάολος της δικαιοσύνης σε έβαζε να κάνεις ζημιές, δεν υπήρχε ασφάλεια αλλά μόνο τάγματα ασφαλείας για να σε κάνουν καλά. Και δεν σε έκαναν καλά γιατί μέσα σου ούρλιαζες και μετρούσες ανάποδα τις ημέρες όπου θα τους δάγκωνες το λαρύγγι. Δεν έχει σημασία τι βγήκε από αυτό. Εσύ τους το δάγκωσες πάντως.
Όμως τώρα, απόλυτη νηνεμία. Στα 10 χλμ μεταξύ Ελλάδας-Τουρκίας αρμενίζει με σαπιοκάραβο η Ελλάδα. Είναι θέμα χρόνου να τρυπήσουν την βάρκα οι έμποροι των εθνών και το πτώμα της δεν θα το ξεβράσει «η Τσιπρική θάλασσα που δεν έχει σύνορα» σε ελληνική γη, αλλά σε ευρωπαϊκό σύνορο.
ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ
ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ, -ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ, ΑΠΛΑ ΑΧΝΟΦΑΙΝΕΤΑΙ- ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΟΥΡΕΣ ΤΩΝ “ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ” ΤΟΥ. ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ;;;; Η ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΗΣ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑΣ…. ΑΚΑΡΙΑΙΑ;;;;
ή ΜΗΠΩΣ ΑΚΑΡΙΑΙΑ, ΠΑΛΙ, ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΝΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΟΥΡΕΣ “ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ”;;;;
ΜΑΛΛΟΝ, ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΒΕΒΑΙΑ, ΣΤΙΣ ΤΟΥΡΜΠΙΝΕΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΕΡΟΠΛΑΝΩΝ ΕΧΕΙ ΕΠΕΜΒΕΙ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ VOLKSWAGEN, ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ …….ΕΞΑΤΜΗΣΗΣ, ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΧΙ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΟ ΣΤΗ ΦΟΡΑ ΟΙ ΣΥΜΜΑΧΟΙ ΜΑΣ[!!!!!!!] ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ.
ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΠΑ, ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ, ΘΥΜΑΣΑΙ……ΠΑΛΙΑ, ΤΗ ΡΗΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΑΣ ΕΛΛΗΝΑΡΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ ΤΟΠΟΤΗΡΗΤΗ, ΤΟ ”ΙΔΟΥ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΣΑΣ”;;;;;
ΕΤΟΥΤΟΣ ΛΑΟΣ, ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ, ΠΑΡΟΝ, ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝ ……..ΣΤΗΝ ΠΡΟΔΟΣΙΑ!!!!!!!
ΑΜ, ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΣ!!!!!!
και εγω αυτο λεω : βλεπεις μια λευκη γραμμη, και μετα απο καποια δευτερολεπτα
ξεκινανε κατι καθετες σε τακτα γεωμετρικα διαστηματα…. ενω τα ενδιαμεσα διαστηματα παραμενουν….
Στα Χανιά πάντως έχουν αλλάξει πολιτική. Πλέον ψεκάζουν το βράδυ. Σηκώθηκα σήμερα στις 6.00 και κοιτάω στον ουρανό για να δω αν έχει σύννεφα για να βρέξει. Βλέπω δύο φώτα να αναβοσβήνουν και από πίσω τους άσπρες γραμμές. Και ο ουρανός γεμάτος με τετραγωνάκια. Στις οχτώ το μόνο που φαινόταν ήταν κάτι σαν αραιή συννεφιά, σαν αιθαλομίχλη στον ουρανό. Πως θα γίνει να γλυτώσουμε από αυτά τα κουτοπόνηρα καθάρματα;
ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΤΑ ΙΩΝ , ΜΕΤΑΛΛΑΞΕΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΩΝ
ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ
ΜΕΙΩΣΤΕ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΣΑΣ ΤΡΩΓΟΝΤΑΣ ΣΑΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΕΣ peinases.gr
Δείτε τον κατάλογο και παραγγείλτε
ΓΝΩΡΙΣΕ ΤΗΝ ΡΑΔΙΟΝΙΚΗ
KATOXIKA NEA
Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας
Χρησιμοποιώντας αυτό το έντυπο συμφωνείτε με την αποθήκευση και χειρισμό των δεδομένων σας από αυτόν τον ιστότοπο..Διαβάστε του ορους χρήσης της σελίδας μας
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. These cookies ensure basic functionalities and security features of the website, anonymously.
Cookie
Duration
Description
cookielawinfo-checkbox-analytics
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics".
cookielawinfo-checkbox-functional
11 months
The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional".
cookielawinfo-checkbox-necessary
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary".
cookielawinfo-checkbox-others
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other.
cookielawinfo-checkbox-performance
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance".
viewed_cookie_policy
11 months
The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data.
Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features.
Performance cookies are used to understand and analyze the key performance indexes of the website which helps in delivering a better user experience for the visitors.
Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc.
Advertisement cookies are used to provide visitors with relevant ads and marketing campaigns. These cookies track visitors across websites and collect information to provide customized ads.
εχετε ποτε ακουσει για την ατμοσφαιρικη ρυπανση ή τα artifacts σε μια φωτογραφια ? καλες οι συναισθηματικες αναγκες για παραμυθια αλλα υπαρχει και η πραγματικοτητα (και η κατανοηση της)
Τι είναι αυτά που γράφεις; Αμφισβητείς την εγκυρότητα των πληροφοριών που δημοσιεύονται εδώ μέσα;
Ως εκπρόσωπος των Πρακτόρων-Ψεκαστών, επιβεβαιώνω τα ευρήματα του άριστης ποιότητας βίντεο και τις εξηγήσεις που πολύ σωστά αναφέρει ο συντάκτης. Τα περί ρύπανσης και τεχνουργημάτων (artifacts) είναι τα παραμύθια. Αεροπλάνα και άλλα ιπτάμενα μέσα που ψεκάζουν χημικά καθημερινά και ενίοτε εξαφανίζονται είναι μέσα στο σχέδιό μας για να επιτύχουμε τον στόχο μας και να κρατάμε τον πληθυσμό υπό έλεγχο, σε κατάσταση ηρεμίας και υποταγής. Πόσες αποδείξεις θέλετε πια για να το πιστέψετε; Σας ψεκάζουμε και σας φροντίζουμε.
ΖΦΝΤ (Πράκτορας – Εκπρόσωπος Ψεκαστών)
lol
Εσυ εχεις ακουσει για το τετραχλωριουχο τιτανιο (TiCl4 ) και την συμπεριφορα των αεριων υδροκολλοειδων ?
Γεμισε ενα – δυο δαχτυλα απο “TITANIUM TETRACHLORIDE'” σε ενα ποτηρι, ανεβα στη ταρατσα της πολυκατοικιας και αδειασε το αποτομα, πετωντας το με δυναμη…. Εαν τολμησεις και το κανεις, τοτε θα καταλαβεις εσυ ο ιδιος τι σημαινει το οτι “υπαρχει και η πραγματικοτητα (και η κατανοηση της)”…..
Μεχρι τοτε, παρατα τα βιβλια και τα αμφιθεατρα, και τρεχα στη παραλια να κανεις ερωτα….
Τον επιστημονα να μην τον κανεις,
ΔΙΟΤΙ ΓΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ…. ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ….
ΔΥΣΤΥΧΩΣ…
Σύνορα η ξεφτίλα δεν γνωρίζει
ΟΚΤ 8
Posted by tolimeri
αρχείο λήψης (73)του ΓΙΑΝΝΗ ΛΑΖΑΡΟΥ
Μάς τύλιξαν σε μια μνημονιακή λαδόκολλα και πρέπει να δεχτούμε ότι θα ζυγιστούμε σαν κοψίδι και θα καταναλωθούμε μέχρι το τελευταίο κοκαλάκι μας από ρουφιάνους του συστήματος που στηρίζουν τους εθνοπροδότες υποτακτικούς της πολιτικής, οι οποίοι γίνονται τα σκαλοπάτια για τους ναζίστες της Ε.Ε. Είναι αλυσίδα το πράγμα. Ξεκινάει από τον γλύφτη διπλανό και φτάνει μέχρι το Βερολίνο ενώ εμείς εκεί μέσα στην λαδόκολλα να ακούμε την διαπραγμάτευση πωλητή-αγοραστή «είναι τόσο, να το αφήσω;»
Η κυράτσα του Βερολίνου λες και μιλούσε για το σύνορο του πατρικού της τα έδωσε όλα στο Ευρωκοινοβούλιο. Τι είναι, μωρέ, η Ελλάδα από την Τουρκία; 10 χλμ απόσταση μεταξύ ΕΕ και Τουρκίας για την οποία θα κανονίσει η κυράτσα με τον …………..
Τούρκο τις συντεταγμένες, και οι δικοί μας «δημοκρατικά» εκλεγμένοι κουβέντα.
Στην γωνία. Στον πάγκο. Τώρα μιλάει η Γερμανία με την Τουρκία για το οικόπεδο Ελλάδα και εμείς τσιμουδιά. Μην κάνουμε κανένα λάθος και πούμε ότι το κάθε εκατοστό ελληνικής γης γύρισε πίσω στην εστία του μετά από πολύ αίμα. Μετά από πολύ μπαρούτι. Διατηρήθηκε ελληνικό μετά από πολύ φορολογικό γδάρσιμο δεκαετίες ολόκληρες για στρατούς και υποβρύχια γερμανικά που γέρνουν. Τίποτε εμείς, ησυχία μη χαλάσουμε την ημέρα της παπαδοκόρης Μέρκελ και δεν θα μάς δώσει το δανεικό.
Να στηριχθούμε στον πολέμαρχο βατραχάνθρωπο Καμμένο (αν δεν φάει τις φιάλες οξυγόνου). Να στρώσουμε 10 χλμ παλέτα στο Αιγαίο για να ρίχνει στεφάνια στην θαλασσοκαμμένη μας αξιοπρέπειας με σκαρπίνι και τσιτωμένο στο προκοίλι πουκάμισο.
Ανάσα δεν ακούστηκε από πουθενά. Η άλλη έφερνε το σύνορο όπου γούσταρε για τα οικονομικά της κολλητιλίκια με τον Τούρκο και μέσα στην Βούλη έκαναν κόντρες αν τα 86 δις του Αλεξάκου είναι πιο μεγάλα από τα 40 δις του Αντωνάκου. Ποιος τα έχει πιο μεγάλα, ρε παιδιά; Αυτή ήταν η συζήτηση μέσα στο κυνοβούλιο την ώρα που ο Σουλτς στο Ευρωκυνοβούλιο έλεγε ότι αν η Γερμανία και η Γαλλία δεν συνεργάζονται, η Ευρώπη υποφέρει. Τα 751 μπάσταρδα που κρατάνε τις θέσεις ως ευρωβουλευτές δεν είπαν κουβέντα. Εντάξει, τα 173 Γερμανογαλλάκια χτυπούσαν παλαμάκια ως βουλευτές των ισχυρών κρατών, τα υπόλοιπα 578 μπασταρδάκια τι έκαναν; Τίποτε. Τσιμουδιά, ήρθε η Μέρκελ και ο Ολάντ και ανακοινώνουν ότι την Ε.Ε θα την μεγαλώσουν, θα την στρατιωτικοποιήσουν, θα την κάνουν ό,τι γουστάρουν και 578 γαϊδούρια κοιτούσαν σαν χάνοι.
Ησυχία εμείς, μην ενοχλήσουμε τον διπλανό που στηρίζει την εξουσία η οποία σκουπίζει τα οπίσθια των ισχυρών εταίρων. Α, μίλησε το καρτούν Κοτζιάς. Βέβαια, αυτό όταν δεν χορεύει σε συνάξεις στο εξωτερικό μιλάει αλλά μόνο όταν αυτά συμφέρουν τους άλλους και όχι τους Έλληνες. «Παλεύουμε για την αναζωογόνηση του ευρωπαϊσμού» είπε ο υπουργός εξωτερικών μιας χώρας, που το πρωί η Μέρκελ την πέταξε από την συζήτηση για την Τουρκία και το προσφυγικό. Αυτό είναι το μέλημα του Κοτζιά: Ο Ευρωπαϊσμός. Διότι ο Ελληνισμός, κάνει τζιζ, καίει. Δεν την ακουμπάμε ποτέ αυτή την κακιά λέξη.
Ήξερε γιατί την είπε την κουβέντα ο παγκοσμίου φήμης διεθνολογοκώλος αφού όταν έπιασε στο στόμα του την Κύπρο δεν την είπε Κύπρο αλλά Μεγαλόνησο. Να την λέμε ευρωπαϊκά «Big Island». Μάλιστα δεν παρέλειψε να γλύψει το ποδάρι της Τουρκίας λέγοντας ότι οι τουρκοκύπριοι θα πρέπει να πάρουν δικαιώματα που θα εξασφαλίσουν ότι η Μεγαλόνησος είναι το ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ σπίτι. Όχι ΚΑΙ το δικό τους σπίτι, απλά το δικό τους σπίτι. Ενώ οι Ελληνοκύπριοι, συνέχισε το καρτούν, θα πρέπει να αποκτήσουν το αίσθημα ασφάλειας απέναντι στις κατοχικές δυνάμεις!!!!! Πολλά θαυμαστικά εδώ γιατί αίσθημα ασφάλειας και κατοχική δύναμη δεν πάνε μαζί εκτός αν μιλάμε για τον Ευρωπαϊσμό που μάς πασάρει το Κοντζιά ότι δηλαδή και οι Έλληνες πρέπει να νιώθουμε ασφάλεια απέναντι στις κατοχικές δυνάμεις της Ε.Ε.
Ησυχία, τάξη και ασφάλεια όπως άλλοτε πατρίς, θρησκεία, οικογένεια. Τουλάχιστον οι χουντικοί δεν σου έλεγαν κάνε ησυχία αντιθέτως έκαναν τα πάντα για να σε βάλουν σε κατάσταση να κάνεις φασαρία. Το πλήρωνες ακριβά αλλά δεν υπήρχε τάξη όσο χακί και να σου στρίμωξαν στο μάτι, δεν υπήρχε ησυχία γιατί ο διάολος της δικαιοσύνης σε έβαζε να κάνεις ζημιές, δεν υπήρχε ασφάλεια αλλά μόνο τάγματα ασφαλείας για να σε κάνουν καλά. Και δεν σε έκαναν καλά γιατί μέσα σου ούρλιαζες και μετρούσες ανάποδα τις ημέρες όπου θα τους δάγκωνες το λαρύγγι. Δεν έχει σημασία τι βγήκε από αυτό. Εσύ τους το δάγκωσες πάντως.
Όμως τώρα, απόλυτη νηνεμία. Στα 10 χλμ μεταξύ Ελλάδας-Τουρκίας αρμενίζει με σαπιοκάραβο η Ελλάδα. Είναι θέμα χρόνου να τρυπήσουν την βάρκα οι έμποροι των εθνών και το πτώμα της δεν θα το ξεβράσει «η Τσιπρική θάλασσα που δεν έχει σύνορα» σε ελληνική γη, αλλά σε ευρωπαϊκό σύνορο.
ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ
ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ, -ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ, ΑΠΛΑ ΑΧΝΟΦΑΙΝΕΤΑΙ- ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΟΥΡΕΣ ΤΩΝ “ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ” ΤΟΥ. ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ;;;; Η ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΗΣ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑΣ…. ΑΚΑΡΙΑΙΑ;;;;
ή ΜΗΠΩΣ ΑΚΑΡΙΑΙΑ, ΠΑΛΙ, ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΝΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΟΥΡΕΣ “ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ”;;;;
ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΦΥΣΙΚΗ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ…..
ΜΑΛΛΟΝ, ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΒΕΒΑΙΑ, ΣΤΙΣ ΤΟΥΡΜΠΙΝΕΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΕΡΟΠΛΑΝΩΝ ΕΧΕΙ ΕΠΕΜΒΕΙ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ VOLKSWAGEN, ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ …….ΕΞΑΤΜΗΣΗΣ, ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΧΙ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΟ ΣΤΗ ΦΟΡΑ ΟΙ ΣΥΜΜΑΧΟΙ ΜΑΣ[!!!!!!!] ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ.
ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΠΑ, ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ, ΘΥΜΑΣΑΙ……ΠΑΛΙΑ, ΤΗ ΡΗΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΑΣ ΕΛΛΗΝΑΡΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ ΤΟΠΟΤΗΡΗΤΗ, ΤΟ ”ΙΔΟΥ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΣΑΣ”;;;;;
ΕΤΟΥΤΟΣ ΛΑΟΣ, ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ, ΠΑΡΟΝ, ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝ ……..ΣΤΗΝ ΠΡΟΔΟΣΙΑ!!!!!!!
ΑΜ, ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΣ!!!!!!
ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΦΥΣΙΚΗ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ…..
και εγω αυτο λεω : βλεπεις μια λευκη γραμμη, και μετα απο καποια δευτερολεπτα
ξεκινανε κατι καθετες σε τακτα γεωμετρικα διαστηματα…. ενω τα ενδιαμεσα διαστηματα παραμενουν….
βρε τι κανουνε τα καυσαερια
Στα Χανιά πάντως έχουν αλλάξει πολιτική. Πλέον ψεκάζουν το βράδυ. Σηκώθηκα σήμερα στις 6.00 και κοιτάω στον ουρανό για να δω αν έχει σύννεφα για να βρέξει. Βλέπω δύο φώτα να αναβοσβήνουν και από πίσω τους άσπρες γραμμές. Και ο ουρανός γεμάτος με τετραγωνάκια. Στις οχτώ το μόνο που φαινόταν ήταν κάτι σαν αραιή συννεφιά, σαν αιθαλομίχλη στον ουρανό. Πως θα γίνει να γλυτώσουμε από αυτά τα κουτοπόνηρα καθάρματα;
Δεν καταλαβα, ακριβηναν τα laser ?