Ολοι οι Ελληνες πατριωτες επιλεγουν το Ελληνικο κοινωνικο δικτυο https://Hellasbook.gr ελα μαζι μας γιατι ειναι λογικο πια να μην ειμαστε στους ξενους!!
Ολοι οι Ελληνες πατριωτες επιλεγουν το Ελληνικο κοινωνικο δικτυο https://Hellasbook.gr ελα μαζι μας γιατι ειναι λογικο πια να μην ειμαστε στους ξενους!!
Ναί wetico…
Αναλογιζόμενοι ότι ό vinos = voinos = βοίνος προέρχεται από τόν οίνον, τότε ό βέτικο = ιέτικος = ίωση…
Δεύτερον, διατί αναφέρεται υπούλως ότι υπάρχει τά 2,000 έτη που συμπίπτει μέ Τήν Έλευση Τού Χριστού; Έξ’ όσων γνωρίζω από Τόν Χριστόν η πνευματική ίωση/βέτικος… υπήρχε από τήν ώρα οπού ό Κάϊν σκότωσε τόν Αύελ καί από τήν ώρα οπού ό διάβολος τό έβηξε είς τήν Εύα καί ή Εύα είς τόν Αδάμαντον τής, συνεπώς οί βετικιστές άργησαν πολύ καί σφετερίσθηκαν τινά τά οποία τά γύρισαν εναντίον εκείνου οπού τά Πρωτοεπισήμανε;… Αλλά όταν είμαστε ξιππασμένοι καί φαντασμένοι άλλον νά τά λέγει Ό Χριστός ή Γένεσις καί άλλον ό βετικιστής γνωστικιστής! Χαχαχαχα…
Θά μπορούσα νά κάνω πολλές άλλες παρατηρήσεις από τόν βέτικον, ίσως άλλη φορά…
Εννοείται ότι τό άρθρον μού δέν στρέφεται εναντίον οίου δημοσιεύει τόν βέτικον ή τόν πιστεύει τόν βέτικον αλλά σέ όσους προωθούν αναμασημένα καί κρυμένα όσα κλέβουν από Τήν Αγία Γραφή, τίς επιστήμες τής Ελλάδος ή απ’ οπουδήποτε αλλού… Εάν θέλεις νά προχωρήσεις εμπρός τράβα σέ γνώση όσον πειό οπίσω γίνεται…
Κάτι τέτοια γινόντουσαν δεκαετίες καί μάς άλλαξαν Πίστη καί μυαλά…
O Covid-19 είναι ένα σύμβολο μιας βαθύτερης λοίμωξης – του ιού του νου Wetiko …
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΙΑΣ
Επιλεξτε να γινετε οι πρωτοι που θα εχετε προσβαση στην Πληροφορια του Stranger Voice
Ολοι οι Ελληνες πατριωτες επιλεγουν το Ελληνικο κοινωνικο δικτυο https://Hellasbook.gr ελα μαζι μας γιατι ειναι λογικο πια να μην ειμαστε στους ξενους!!
Θελεις να κανεις ενα δωρο στον εαυτο σου;
Δες την Κατηγορια με τα προιοντα μας
Καλημέρα με όλο τον σεβασμό χωρίς να θέλω να θίξω τον συμπαθή αθρογράφο της ανάρτησης του Wetico, τι λιγότερο πρεσβεύει η νέα εποχή από όσα αναφέρει;
Βο(υ)δισμός+μοντέρνα σαλάτα=θολούρα να φύγουμε, με τα μυαλά στα κάγγελα του άορατου εχθρού.
Για να δώσεις την μάχη πρέπει να γνωρίζεις τον εχθρό.Δονκιχωτισμοί νέας σοδειάς αυτοικανοποίησης για την ΄΄γνώση” που προσφέρουν δεν ωφελούν.
Δεν δίνουν λυση αλλά μεγαλώνουν το πρόβλημα.
Εχει σημασία τι είπε ποιός αλλά περισσότερη
γιατί το είπε.
https://konstantinoupolipothoumeno.blogspot.com/2021/05/blog-post_92.html
Νεοεποχίτικες πλάνες, μασκαρεμένες σαν αποκαλύψεις είναι αυτά τα γουέτικο. απλά ψυχολογία των μαζών είναι και πλύση εγκεφάλου απ τις ελίτ και τα μήντια τους.