Ρε παιδια μονο εγω θυμαμαι οτι ο Μανος μας εχει αφησει χρονους καιρο τωρα;
Θελεις να κανεις ενα δωρο στον εαυτο σου;
Δες την Κατηγορια με τα προιοντα μαςCookie | Duration | Description |
---|---|---|
cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |
ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ
ποιος εγραψε το αρθρο 7/2 φετος?
kathimerini.gr/politics/561254875/stefanos-manos-vioi-paralliloi-elladas-kai-taivan/
Δεν είσαι μόνος σου κι εγώ αυτό θυμάμαι. Επίσης πως γίνεται να κατοικεί στηυ Εκάλη από παιδί, όντας γεννημένος το 1939, δηλαδή από τη δεκαετία του 1940, ενώ πριν το 1980 περιοχή ήταν κυριολεκτικά ερημιά;
Και εγώ αυτό θυμάμαι
Εγώ πάντως δεν θυμάμαι τον Μάνο να έχει πεθάνει.
Εοχι και ερημια η εκαλη ολη η περιοχη εκαλη ερυθραια καστρι δροσια σταματα κλπεκτος απο τα παρακειμενα χωρια ειχε πολλα σπιτια απο αθηναιους που πηγαιναν συνηθως το καλοκαιρι μετα το 80 κυριε Dια ηρθε η σαρα η μαρα κι το κακο συναπαντημα
Η Εκάλη είναι κοινότητα απο το 1928…
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΧΕΙ ΕΠΗΡΕΑΣΗΕΙ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΜΑΝΤΕΛΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ…. ΠΡΙΝ ΤΟ 75-80 ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΥΠΗΡΧΕ ΜΟΝΟ Η ΚΗΦΙΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΡΙ, ΟΛΗ Η ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΡΗΜΙΑ…. ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ…. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΘΥΜΑΣΤΕ…. ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΙ ΝΑ ΠΩ…. ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΜΑΝΤΕΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ….
Οτι μαλακια θες διαβάζεις. Ο σύγχρονος πρότυπος οικισμός της Εκάλης χτίστηκε το 1922 και το 1928 επεκτάθηκε και μπήκε στο χάρτη της τοπικής αυτοδιοίκησης ως Κοινότητα. Η περιοχή έχει μεγάλη ιστορία από την αρχαιότητα. Ο δε Μάνος έχει πυκνή παρουσία στην Καθημερινή και κάποια τηλεοπτικά κανάλια που εσεις θεωρείτε συνώνυμα του διαβολου.
Αυτον τον Δια βολον κεραυνωστε τον δεν ξερω που ζουσε αυτος αλλα εμεις ειχαμε εξοχικο απ το 48 στις περιοχες διπλα στη σταματα και η εκαλη ειχε πολλα σπιια οπως και ηΔροσια μουρη πουλαει ο ασχετος