Μήπως η αναφορά του Αλέξη Τσίπρα σε «αεροδρόμιο Μίκρας» δεν ήταν lapsus linguae αλλά προάγγελος δυσμενών εξελίξεων;
Σύμφωνα πάντως με πρωτοσέλιδο της σκοπιανής εφημερίδας «Dnevnik» της 25/7/2008, τα Σκόπια στις διαπραγματεύσεις είχαν ζητήσει τη μετονομασία του αεροδρομίου «Μακεδονία» της Θεσσαλονίκης σε «Μίκρα».
Σημειώνεται ότι χθες ο πρωθυπουργός μίλησε για την πολιτική αεροπορία και τις αντίστοιχες υπηρεσίες πολιτικής αεροπορίας, αφού το στρατιωτικό αεροδρόμιο από το 1992 ονομάζεται Σέδες ενώ το διεθνές αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης λέγεται «Μακεδονία».
Στο πολιτικό αεροδρόμιο, μάλιστα, βρίσκεται και το ραντάρ στο οποίο αναφέρθηκε ο κ.Τσίπρας και όχι στο στρατιωτικό για να «αιτιολογείται» η αναφορά σε «αεροδρόμιο της Μίκρας».
Όπως είπε ο κ.Τσίπρας, μιλώντας για την επιτήρηση του εναερίου χώρου της γειτονικής χώρας θα παρέχουμε «τεχνική βοήθεια μέσω του ραντάρ υψηλής τεχνολογίας που διαθέτουμε στο αεροδρόμιο της Μίκρας, στη Θεσσαλονίκη, μπορούμε να δώσουμε υποστήριξη στον τομέα της ασφάλειας των πτήσεων».
Την ίδια ώρα πάντως ότι «το αεροδρόμιο Μακεδονία δεν αλλάζει όνομα», διαβεβαίωσε ο υπουργός Υποδομών Χρήστος Σπίρτζης, μιλώντας στο «ΘΕΜΑ 104,6».
protothema.gr
Μην αφησετε την Πληροφορια να σας ξεπερασει
Επιλεξτε να γινετε οι πρωτοι που θα εχετε προσβαση στην Πληροφορια του Stranger Voice
"Το katohika.gr δεν υιοθετεί τις απόψεις των αρθρογράφων, ούτε ταυτίζεται με τα ρεπορτάζ που αναδημοσιεύει από άλλες ενημερωτικές ιστοσελίδες και δεν ευθύνεται για την εγκυρότητα, την αξιοπιστία και το περιεχόμενό τους. Συνεπώς, δε φέρει καμία ευθύνη εκ του νόμου. Το katohika.gr , ασπάζεται βαθιά, τις Δημοκρατικές αρχές της πολυφωνίας και ως εκ τούτου, αναδημοσιεύει κείμενα και ρεπορτάζ, από όλους τους πολιτικούς, κοινωνικούς και επιστημονικούς χώρους."
Η συντακτική ομάδα των κατοχικών νέων φέρνει όλη την εναλλακτική είδηση προς ξεσκαρτάρισμα απο τους ερευνητές αναγνώστες της! Ειτε ειναι Ψεμα ειτε ειναι αληθεια !Έχουμε συγκεκριμένη θέση απέναντι στην υπεροντοτητα πληροφορίας και γνωρίζουμε ότι μόνο με την διαδικασία της μη δογματικής αλήθειας μπορείς να ακολουθήσεις τα χνάρια της πραγματικής αλήθειας! Εδώ λοιπόν θα βρειτε ότι θέλει το πεδίο να μας κάνει να ασχοληθούμε ...αλλά θα βρείτε και πολλούς πλέον που κατανόησαν και την πληροφορία του πεδιου την κάνουν κομματάκια!
Είμαστε ομάδα έρευνας και αυτό σημαίνει ότι δεν έχουμε μαζί μας καμία ταμπέλα που θα μας απομακρύνει από το φως της αλήθειας ! Το Κατοχικά Νέα λοιπόν δεν είναι μια ειδησεογραφική σελίδα αλλά μια σελίδα έρευνας και κριτικής όλων των στοιχείων της καθημερινότητας ! Το Κατοχικά Νέα είναι ο χώρος όπου οι ελεύθεροι ερευνητές χρησιμοποιούν τον τοίχο αναδημοσιεύσεως σαν αποθήκη στοιχείων σε πολύ μεγαλύτερη έρευνα από ότι το φανερό έτσι ώστε μόνοι τους να καταλήξουν στο τι είναι αλήθεια και τι είναι ψέμα και τι κρυβεται πισω απο καθε πληροφορια που αλλοι δεν μπορουν να δουν! Χωρίς να αναγκαστούν να δεχθούν δογματικές και μασημενες αλήθειες από κανέναν άλλο πάρα μόνο από την προσωπική τους κρίση! Δείτε όλα τα άρθρα του/της Κατοχικά Νέα →
ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΑΝΑΠΤΥΚΤΟΙ.
Η ΠΟΛΥ ΘΟΛΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ,Η ΑΚΡΑΤΗ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ,Η ΕΜΦΥΤΗ ΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΠΙΚΥΨΕΙΣ , ΜΩΡΑΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.
(ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΒΕΒΑΙΩΣ -ΒΕΒΑΙΩΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΝΕΛΛΙΞΗ).
Ε αφου το ζήτησαν οι Σκοπιανοί ειναι δυνατόν εμεις να παρ ακούσουμε;; Ειδικα ο Τσιπρας;;; Ουτε γι αστείο δεν θα θέλαμε να τους κακοκαρδισουμε. Θελουν και τιποτα αλλο;;; Ας το πουνε τωρα που γυρίζει. Ευκαιρια ειναι με τον Τσίπρα να παριστάνει τον πρωθυπουργό. Μηπως θελουν και την Αθηνα;;; Να τους την δωςουμε, η Μηπως να την αφηςουμε αυτην για τους Αλβανούς η τους Τούρκους, γιατι κι αυτοι ζητάνε και κατι πρεπει να πάρουν. Μηπως θελουν την Ακρόπολη;;; Αλλα οχι, ξέχασα αυτην μαλλον την υποσχέθηκαν στους Αλβανούς, γιατι οι Αλβανοί είπαν πως οι δικοί τους πρόγονοι την έχτισαν.
Ε ρε σανίδα βρεγμένη που χρειάζεται. Οοοοχι για ολους αυτους, ουτε καν για τον Τσίπρα. Για μας χρειάζεται. Για μας που τα ανεχόμαστε ολα αυτα και δεν φέραμε τον κοσμο τούμπα ακομα.
Έχεις πάθει σύνδρομο Στοκχόλμης και λίγο μας ορισμό! Δε φταίμε εμείς ο σαν λαός! Και δεν θα χτυπήσουμε τους εαυτούς μας, φτάνει μας χτυπάνε αυτοί οι βρωμιαρηδες τόσο καιρό! Το θέμα είναι απλό επίθεση όπου δούμε πολιτικό προδότη τον χτυπάμε τον κλωτσαμε τον βρίζουμε τον περιθώριοπιούμε κι αυτόν και την οικογένειά του και όλη του τη φάρα! Και μη τυχόν έχετε ενδοιασμούς επειδή είστε Χριστιανοί με το αγαπάτε αλλήλους φτάσαμε να μας πηδά ο κάθε ανωμαλος πολιτικός σε κάθε υπόσταση και μετά να μας θεωρεί και Βλακες. Όπου δούμε προδότη επίθεση! Δε θέλει φόβο οταν κάνεις το σωστό!
Ενας εισαγγελεας ,ΕΝΑΣ δεν υπαρχει; δεν βλεπουνε ;δεν ακουνε; Η χωρα παραχωρειται ολοκληρωτικα και αυτοι ασχολουντε με τον λαο που ξαφνικα εγινε φασιστας.ΕΙΣΑΓΓΕΛΑΑΑΑΑ,ΕΙΣΣΑΓΓΕΛΕΑΑΑΑΑΑΑ,ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΑΑΑΑΑΑ…
ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΤΑ ΙΩΝ , ΜΕΤΑΛΛΑΞΕΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΩΝ
ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ
ΜΕΙΩΣΤΕ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΣΑΣ ΤΡΩΓΟΝΤΑΣ ΣΑΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΕΣ peinases.gr
Δείτε τον κατάλογο και παραγγείλτε
ΓΝΩΡΙΣΕ ΤΗΝ ΡΑΔΙΟΝΙΚΗ
KATOXIKA NEA
Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας
Χρησιμοποιώντας αυτό το έντυπο συμφωνείτε με την αποθήκευση και χειρισμό των δεδομένων σας από αυτόν τον ιστότοπο..Διαβάστε του ορους χρήσης της σελίδας μας
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. These cookies ensure basic functionalities and security features of the website, anonymously.
Cookie
Duration
Description
cookielawinfo-checkbox-analytics
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics".
cookielawinfo-checkbox-functional
11 months
The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional".
cookielawinfo-checkbox-necessary
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary".
cookielawinfo-checkbox-others
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other.
cookielawinfo-checkbox-performance
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance".
viewed_cookie_policy
11 months
The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data.
Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features.
Performance cookies are used to understand and analyze the key performance indexes of the website which helps in delivering a better user experience for the visitors.
Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc.
Advertisement cookies are used to provide visitors with relevant ads and marketing campaigns. These cookies track visitors across websites and collect information to provide customized ads.
https://www.iefimerida.gr/news/489213/ekplixi-i-peristera-mpaziana-episkefthike-ton-tafo-toy-alexi-zormpa-sta-skopia-eikones
ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΑΝΑΠΤΥΚΤΟΙ.
Η ΠΟΛΥ ΘΟΛΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ,Η ΑΚΡΑΤΗ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ,Η ΕΜΦΥΤΗ ΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΠΙΚΥΨΕΙΣ , ΜΩΡΑΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.
(ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΒΕΒΑΙΩΣ -ΒΕΒΑΙΩΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΝΕΛΛΙΞΗ).
+
Ε αφου το ζήτησαν οι Σκοπιανοί ειναι δυνατόν εμεις να παρ ακούσουμε;; Ειδικα ο Τσιπρας;;; Ουτε γι αστείο δεν θα θέλαμε να τους κακοκαρδισουμε. Θελουν και τιποτα αλλο;;; Ας το πουνε τωρα που γυρίζει. Ευκαιρια ειναι με τον Τσίπρα να παριστάνει τον πρωθυπουργό. Μηπως θελουν και την Αθηνα;;; Να τους την δωςουμε, η Μηπως να την αφηςουμε αυτην για τους Αλβανούς η τους Τούρκους, γιατι κι αυτοι ζητάνε και κατι πρεπει να πάρουν. Μηπως θελουν την Ακρόπολη;;; Αλλα οχι, ξέχασα αυτην μαλλον την υποσχέθηκαν στους Αλβανούς, γιατι οι Αλβανοί είπαν πως οι δικοί τους πρόγονοι την έχτισαν.
Ε ρε σανίδα βρεγμένη που χρειάζεται. Οοοοχι για ολους αυτους, ουτε καν για τον Τσίπρα. Για μας χρειάζεται. Για μας που τα ανεχόμαστε ολα αυτα και δεν φέραμε τον κοσμο τούμπα ακομα.
+
Έχεις πάθει σύνδρομο Στοκχόλμης και λίγο μας ορισμό! Δε φταίμε εμείς ο σαν λαός! Και δεν θα χτυπήσουμε τους εαυτούς μας, φτάνει μας χτυπάνε αυτοί οι βρωμιαρηδες τόσο καιρό! Το θέμα είναι απλό επίθεση όπου δούμε πολιτικό προδότη τον χτυπάμε τον κλωτσαμε τον βρίζουμε τον περιθώριοπιούμε κι αυτόν και την οικογένειά του και όλη του τη φάρα! Και μη τυχόν έχετε ενδοιασμούς επειδή είστε Χριστιανοί με το αγαπάτε αλλήλους φτάσαμε να μας πηδά ο κάθε ανωμαλος πολιτικός σε κάθε υπόσταση και μετά να μας θεωρεί και Βλακες. Όπου δούμε προδότη επίθεση! Δε θέλει φόβο οταν κάνεις το σωστό!
Σύνδρομο Στοκχόλμης και μαζοχισμο ήθελα να πω
Ενας εισαγγελεας ,ΕΝΑΣ δεν υπαρχει; δεν βλεπουνε ;δεν ακουνε; Η χωρα παραχωρειται ολοκληρωτικα και αυτοι ασχολουντε με τον λαο που ξαφνικα εγινε φασιστας.ΕΙΣΑΓΓΕΛΑΑΑΑΑ,ΕΙΣΣΑΓΓΕΛΕΑΑΑΑΑΑΑ,ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΑΑΑΑΑΑ…
+