Δυο ηλιοι ..αντε καλε…!
Επιλεξτε να γινετε οι πρωτοι που θα εχετε προσβαση στην Πληροφορια του Stranger Voice
Θελεις να κανεις ενα δωρο στον εαυτο σου;
Δες την Κατηγορια με τα προιοντα μαςCookie | Duration | Description |
---|---|---|
cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |
Στην σημερινή Ανατολή κ περίπου στις 06 το πρωι η Σεληνη μεσουρανούσε… Με το βήμα προόδου της Ανατολής του ηλίου κ τη γωνία της Ανατολής κάποια στιγμή κατα τις 06.15-20 το φαινόμενο αυτό το είδα κ απο την Αττικη στην περιοχή της Γλυφάδας… Η σελήνη μεσουρανούσε κ ο ήλιος απο κάτω ανέτειλε….
DP άκου…όταν έχουμε μεγάλο φεγγάρι που τείνει προς πανσέληνο αυτό ανατέλλει μετά το απόγευμα προς νύχτα. Ποτέ δεν ανατέλλει νωρίς το πρωί μαζί με τον ήλιο. Όταν το φεγγάρι είναι στη χάση του ανατέλλει και πρωινές ώρες. Χτες Σάββατο είχαμε πανσέληνο, επομένως το φεγγάρι χτες νωρίς το πρωί αποκλείεται να ήταν στον αττικό ουρανό σε κοντινές ώρες με την ανατολή του ηλίου.
Για σιγά ρε παιδιά!!!
Όλα αυτά τα φαινόμενα που παρουσιάζονται σε ξένα βίντεο με τους διπλούς ήλιους γιατί δεν τα βλέπουμε κι εμείς εδώ στην Ελλάδα;
Προσωπικά δεν έχω πειστεί ότι είναι αληθινά.
Είναι αλήθεια ότι αρκετά βίντεο δείχνουν αντανακλάσεις από διπλό τζάμι ή κάτι τέτοιο. Όμως… υπάρχουν πάρα πολλές μαρτυρίες από ανθρώπους που έχουν δει διάφορα αντικείμενα στον ουρανό και αρκετό φωτογραφικό υλικό που σε βάζει σε σκέψεις. Εκτός αυτού, εάν βασίζεσαι στη δική σου προσωπική παρατήρηση, θα πρέπει να έχεις και τον απαιτούμενο χρόνο…
Καθε ποσο κοιτας τον ουρανο ή δε σου κοβουν τη θέα ψηλά κτήρια ή συννεφα ξανα και ξανα. Εγώ το παραπάνω φαινομενο το έχω δει 2 φορες. Είναι πολύ γρηγορος και δεν φαινεται πολύ ώρα στον ουρανο. Ειναι στο κεντρο του ηλιακού συστηματος και ειναι όπως βλέπεις με αδύναμο φως αν είναι μπροστα ο ήλιος δε φαίνεται.
Μάλλον αναφέρεσαι στο συχνό-καθημερινό φαινόμενο της θέασης του ηλιακού δίσκου που φαίνεται καθαρά με την βοήθεια μαύρης συννεφιάς/σκόνης…
Οχι σε καθαρο ουρανο εχω δει το δευτερο ηλιο 3 το μεσημερι.
Την απάντηση στο ερώτημα της Νεριας την δίνει ο DP που το εγραψε 2 λεπτα της ωρας νωρίτερα. Και καλα, αυτος που εγραψε το αρθρο και φορτωσε το βιντεο, αυτο δεν το βλεπει ο ίδιος . Ετσι τον συμφερει και ετσι κανει. Η αντινοηση στο ζενίθ της. Μπουρδελο το καταντήσατε το σάιτ. Ενταξη. Είπαμε ο νιμπιρου δεν υπάρχει αλλά εσείς το χαβά σας….σταματήστε επιτέλους να μπερδευετε τον κόσμο γιατί όταν θα έρθει η ώρα η καλή, να ξέρετε ότι το φαλαγκι θα σας πάρει κι εσάς
…
Προσωπικά αφιερώνω χρόνο στην παρατήρηση κι έχω δει φαινόμενα. Όμως δεν αναφέρομαι σε μένα γιατί στην Ελλάδα δεν υπάρχω μόνο εγώ. Πώς τόσο καιρό που αναρτούνται βίντεο από διάφορες περιοχές του πλανήτη με διπλούς ήλιους δεν έχει αναρτηθεί κι ένα ελληνικό από κάποια γωνιά της Ελλάδας;
Όποιος αφιερώνει χρόνο στην παρατήρηση ας αναρτήσει κάποια εικόνα από την Ελλάδα.
O πρώτος επάνω είναι ο Νιμπίρου .